Synot Auto jim zapůjčí policii dva elektromobily BMW i3

Synot Auto jim zapůjčí policii dva elektromobily BMW i3

Strážníci městské policie budou jezdit v „bavorácích“! BMW Group Česká republika připravila pro státní i vybrané městské policie program dlouhodobého zapůjčení elektromobilů BMW i3.

Celkem tak bude v policejních službách ČR nasazeno 11 těchto vozů. Zlínský kraj je prvním regionem, kde k předání vozů dochází.

V tomto týdnu předáváme do užívání první elektromobil BMW i3. Tento vůz je konkrétně určen pro Městskou policii Zlín . Tento typ vozu je celosvětově nejúspěšnějším prémiovým elektřinou poháněným vozem. Počátek vývoje se datuje do roku 2007 a představen byl v roce 2013. V ČR se v roce 2016 prodalo 200 ks elektromobilů, z toho 101 ks vozů kategorie BMW i.  Provozovatelé dnes předávaného vozu budou samozřejmě  také podrobně seznámeni s jejich obsluhou ,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Synot Auto, Ivan Úlehla a dodal, že BMW Group je připravena tento model dodávat také na zakázku v upravených provedeních, přizpůsobených různému druhu zamýšleného používání. Tento vůz tak dokáže obstát nejen v soukromém sektoru, ale také v oblastech profesionálních záchranných a bezpečnostních sborů.

BMW Group ČR tak ve spolupráci s pěti autorizovanými „BMW i agenty“, kdy jedním z nich je právě společnost Synot Auto, připravila speciální nabídku pro složky státní policie i vybrané městské policie v České republice. Tato nabídka má za cíl ukázat možnost reálného nasazení ekologických a čistě elektrických vozidel při plnění služebních povinností zejména v městských aglomeracích. Z tohoto důvodu je tato kooperace navržena jako zápůjčka na šest měsíců nebo do ujetí 6000 kilometrů (podle toho, co nastane dříve).

Nabídka je komplexní, takže její součástí je například kabel pro nabíjení z rychlonabíjecích stanic, ale také karta Charge Now s bezplatným tarifem. To znamená, že vozidla lze nabíjet na většině veřejných nabíjecích stanic zcela zdarma – elektřinu v tomto případě platí prostřednictvím unikátního bezhotovostního systému Charge Now BMW.

 Pro tento unikátní program je konkrétně připraveno celkem 11 vozidel BMW i3 s bohatou výbavou Advanced edition čítající kromě jiného balíček služeb ConnectedDrive Services s integrovanou kartou SIM. Nabídka BMW i3 v současnosti obsahuje čtveřici modelů, pro policejní sbory České republiky jsou připravené verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným dojezdem až 200 km pro variantu BEV a až 350 km pro variantu REX. Státní policie bude používat tři vozidla a osm jich bude fungovat ve službách městských policií (Brno, České Budějovice, Hradec Králové, 2x Ostrava, Pardubice, Písek, Zlín). Na programu se v koordinaci s BMW Group Česká republika podílí pět autorizovaných BMW i agentů, společnost Synot Auto je jedním z nich. 

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová

tisková mluvčí

 

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz