SLOVÁCKO SPOJUJE PODNIKATELE

SLOVÁCKO SPOJUJE PODNIKATELE

Slovácký senátor a podnikatel Ivo Valenta a další z nejvýznamnějších podnikatelů regionu Zdeněk Zemek se na vzájemném setkání dohodli na spolupráci v různých oblastech podnikání.

„Na pracovním obědě jsme spolu diskutovali problémy Slovácka a celého Zlínského kraje, ale také potenciál celého regionu, ve kterém naše podnikatelské skupiny sídlí a částečně podnikají,“ naznačoval obsah setkání majitel skupiny Z-Group Zdeněk Zemek

  „Ano, shodli jsme se, že začneme spoluprací v České republice, kde jsme vycházeli z konkrétních návrhů představenstev dceřiných firem našich skupin a na jejich doporučení zastřešujeme spolupráci těchto firem společným memorandem. Pokračovat ale chceme i jednáním s managementy našich zahraničních společností. Pro budování takovéto spolupráce vytváří dnes podepsané memorandum faktický rámec,“ zkonkretizoval výsledky setkání obou podnikatelů podnikatel a senátor Ivo Valenta.

 Memorandum hovoří o spolupráci v období tří let. Navazovat na něj budou konkrétní obchodní smlouvy jednotlivých společností mj. v oblasti médií, IT, lázeňství, kopané i v charitativní činnosti obou podnikatelů. „Jednotlivé společnosti spolu spolupracovaly do jisté míry i dosud. Společně jsme však našli další možnosti, které mohou být pro nás vzájemně prospěšné a prospěšné mohou být také celému regionu Slovácka a Zlínského kraje,“ vysvětloval Ivo Valenta, majitel společnosti SYNOT.

 „Jsme připraveni a dohodnuti hledat v budoucnu případné další možnosti a projekty, kde bychom mohli spojit síly i za hranicemi naší vlasti,“ potvrdil nadnárodní aspekt spolupráce majitel skupiny Z-Group.

 Prvním konkrétním výsledkem je výstava obrazů vytříbeného malíře a portrétisty Vlastimila Košvance ze sbírky Ivo Valenty v Galerii Joži Úprky, kterou vlastní Zdeněk Zemek. „Oceňuji úsilí pana Zemka o zachování výtvarného umění, proto jsem velmi rád obrazy bezplatně zapůjčil,“ prozradil na úvod výstavy Ivo Valenta.

 Další oblastí, ve které by vzájemná spolupráce měla být viditelná, je ligová kopaná. „Příští rok to bude deset let, kdy jsem koupil 1.FC Slovácko, které pan Valenta se svým otcem vybudovali. Jsem proto rád, že jsme se na jeho prahu domluvili na dlouhodobé, významné podpoře fotbalu ze strany skupiny SYNOT,“ odhalil další z oblastí vzájemné spolupráce Zdeněk Zemek.   

 

 Kontakt pro média:

Mgr. Magda Pekařová

Mobil: (+420) 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz